HARMONOGRAM DNE

ZÁKLADNÍ ŠKOLY

HARMONOGRAM DNE ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Od 7.00 bude probíhat příchod do školy. K dispozici bude družina.

8.00 – 11.00 začne 1. tříhodinový montessori blok s pomůckami a práce na projektech v připraveném prostředí montessori třídy.

V dopoledních hodinách bude čas na svačinu, která bude umístěna v dosahu dětí a děti se samy obslouží.

Svačinu si budou připravovat samy.

11.00 půjdeme ven se vyvětrat po dopolední náročné práci.

Ve 12.00 půjdeme na oběd.

12.30 – 14.15 bude probíhat 2. montessori blok. ( součástí je i komunitní část, kdy hovoříme o věcech, o kterých je třeba mluvit, různé společenské návyky, tradice, svátky, hry na uvolnění emocí, hry s fair play tematikou, team buildingové aktivity aj. )

Pro práci dětí budeme využívat především Nienhuis Montessori materiál z Holandska (originální Montessori pomůcky schválené Asociation Montessori Internationale, kterou založila Maria Montessori) plus další didaktické pomůcky.

Součástí vybavení třídy  budou i tablety, se kterýmu budou děti po proškolení pracovat.

Nábytek bude odpovídat věku dítěte.

Třída bude připravena tak, aby byla funkční, estetická, čistá, útulná a aby se v ní děti i dospělí cítili spíše jako doma, než ve škole.

14.15 – 14.30  svačina

14.30 – 15.30 odpolední kroužky, které budou probíhat v prostorách areálu Širák. Každý den budou probíhat odpolední odlišné aktivity, které budeme dle zájmu dětí dále prohlubovat nebo naopak obměňovat.

Budeme zkoušet i různé sezonní sporty. V zimě lyžování, snowtubing, běžky, což nám vše umožnuje šumavské zařízení, kam budeme jezdit. V Mostě budeme chodit bruslit, plavat. V létě budeme jezdit na kolech, na kolečkových bruslích, hodně plavat v bazéně v areálu školy apod.

15.30 – 16.00 venkovní projekty družiny – družina zajistí, aby děti trávily co nejvíce odpoledního času venku na čerstvém vzduchu. Vycházíme z toho, že děti s rodiči přijdou domů pozdě odpoledne a na pobyt venku již není mnohdy čas, proto jej budeme dětem zajišťovat u nás. O zábavu bude postaráno!

Montessori ZŠ a MŠ

Jsme mateřská a základní škola v Mostě s Montessori programem. Náš současný vzdělávací program je pro děti od 2 do 15 let. Přijďte se k nám podívat.

Jsme o.p.s. - veškeré získané finanční zdroje jsou tudíž investovány do naší činnosti a rozvoje.

        

Rychlý kontakt

AMA SCHOOL - základní škola a mateřská škola montessori o.p.s.

Široký vrch 363
Most, 434 01

+420 702 279 927

office@amaschool.cz

Elektronická omluvenkaFotogalerie

Facebook