DAVID JUŘINA

POZNEJTE...

O MNĚ

Mé jméno je David, a ne Goliáš, celý svůj život žiji ve městě Most a tudíž mám zájem na tom, aby město Most vzkvétalo, jak to jen půjde. V zásadě jsem profesně spíše inklinoval k informačním technologiím v oblasti geografických informačních technologií (GIS) avšak po letech působení ve státní správě a samosprávě jsem přešel ke sportovním, kulturním a hereckým podnikatelským aktivitám.

Po překlenutí sametové revoluce a základní školy jsem se nejdříve vyučil jako mechanik opravář strojů a zařízení v místním mosteckém učilišti, avšak toto odvětví mě moc neoslovilo a rozhodl se na doporučení mé rodiny pokračovat ve studiu dále. Další roky jsem věnoval studiu na Střední škole technické se zaměřením na ekonomiku a management. Tato škola mě měla připravit na tehdy diskutovaný podnikatelský rozmach v ČR. Po zdárném studiu na střední škole a po maturitě mé kroky směřovaly na vysokou školu pedagogickou, ale tyto plány nevyšly, ale flintu do žita jsem neházel a ponořil se do pracovního nasazení.
Vystřídal jsem spoustu zaměstnání mnoha oborů od manuálních prací, vedoucích funkcí, pedagogické práce, přednáškového lektora až po působení v orgánech státní správy a samosprávy místního městského magistrátu i politikaření ve stranách. Z každé práce jsem si vzal jistou zkušenost s náhledem jak na život, tak na lidi, což mě posunulo a posunuje stále dále. Nejdéle jsem zakořenil na mosteckém magistrátu jako úředník, odkud mám mnoho certifikačních odborných kurzů a seminářů.
Po ukončení mnoholeté práce jako informatik – úředník jsem se pustil do podnikání. Celý život jsem se s manželkou věnoval sportovnímu tanci a s rozmachem kolektivních cvičení/sportů jsem „tanec“ pověsil, lidově, na hřebíček a zřídil si soukromé cvičební středisko které provozuji dodnes.
Od svého dětství jsem byl ovlivňován pedagogikou a prací s dětským kolektivem protože celá má rodina dělala v tomto oboru. Začal jsme spolupracovat s mosteckým Střediskem volného času, kde jsem pracoval na půl úvazku na jeden rok jako pedagog volného času. Měl jsem možnost vést děti všech věkových kategorií v tanečním oboru. Práce s dětmi musela být vedena kvalifikovanými pracovníky tak od výše uvedené instituce jsme museli absolvovat kvalifikační kurz „Školní, mimoškolní, volnočasová pedagogika“. Tento kurz byl ukončen seminární prací a testem.
Protože jsem několik let šťastně ženatý, mám jednoho krásného chlapečka, kterému se snažím dávat to nejlepší, tak mě jednoho dne napadla skvělá myšlenka. Využil jsem k tomu svých lektorských, sportovních a hereckých dovedností a pro děti vymyslel zábavný program, při kterém si odpočinou, vyřádí se a zároveň se poučí. Program je hotov a baví děti po celé ČR.
Ve školních letech jsem se chtěl věnovat kouzelnickému umění (a moc mně to v tu dobu nešlo), které mě v tu dobu doslova pohltilo avšak i rázem opustilo, protože jsem zjistil, že i tento „kumšt“ musí člověk pilně trénovat. Toto trpělivost a píle se mi vrátila až v produktivním věku. Mohu říci, že vize kouzelníka za červenou oponou se mi splnila, jsem držitelem 3.místa ve všeobecné magii v Divadle Pavla Kožíška, tak si myslím, že i když mohu být kouzelníkem první kategorie proč bych nemohl být dobrým kouzelným pedagogem.
Mimo všechny mé vášně, podnikatelské činnosti, sportovních a cestovatelských kratochvílí, bych chtěl být i dobrým pedagogem, průvodcem dětí na jejich cestě životem.

Dělej to, co miluješ.

Montessori ZŠ a MŠ

Jsme mateřská a základní škola v Mostě s Montessori programem. Náš současný vzdělávací program je pro děti od 2 do 15 let. Přijďte se k nám podívat.

Jsme o.p.s. - veškeré získané finanční zdroje jsou tudíž investovány do naší činnosti a rozvoje.

        

Rychlý kontakt

AMA SCHOOL - základní škola a mateřská škola montessori o.p.s.

Široký vrch 363
Most, 434 01

+420 702 279 927

office@amaschool.cz

Elektronická omluvenkaFotogalerie

Facebook