AMA SCHOOL - základní škola a mateřská škola montessori o.p.s.
Široký vrch 363, 434 01 Most
office@amaschool.cz | +420 702 279 927
SPONZOŘI | KALENDÁŘ | FOTOGALERIE

HARMONOGRAM DNE

Od 7.00 hodin bude k dispozici družina (klub sovičky Amičky), příchod dětí bude probíhat do 8.00 hod.

8.00 – 11.00 Začneme nepřerušovaný tříhodinový pracovní cyklus, který je jedním ze základních principů Montessori pedagogiky.

Pro práci dětí budeme využívat především Nienhuis Montessori materiál z Holandska (originální Montessori pomůcky schválené Asociation Montessori Internationale, kterou založila Maria Montessori) plus další didaktické pomůcky.

Nábytek bude odpovídat věku dítěte.

Třída bude připravena tak, aby byla funkční, estetická, čistá, útulná a aby se v ní děti i dospělí cítili spíše jako doma, než ve škole.

Děti budou mít prostor pro montessori aktivity v připravené, kompletně vybavené třídě rozdělené do čtyř oblastí učení

  1. praktický život
  2. smyslová výchova
  3. rozvoj jazyka
  4. rozvoj matematiky

+ připravené prostředí pro botaniku, zoologii, výtvarnou výchovu, hudební výchovu a historii-naší kulturu.

V dopoledních hodinách bude čas na svačinu, která bude umístěna v dosahu dětí a děti se samy obslouží. Svačinu si i s velkým osobním podílem budou připravovat samy.

Komunitní kruh bude závěrem každého dopoledního bloku, kde budeme mluvit  o věcech, které nás budou zajímat, budeme se seznamovat s různými tématy z Montessori kurikula, učit se písničky, básničky, budeme slavit narozeniny, prožívat radosti i strasti každodenního dění.

11.00 chystání se ven na procházku do lesa, na houby nebo se projedeme na kolech (odrážedlech), nebo obsadíme trampolínu, v zimě si můžeme vlézt do sauny. Prostě se vyventilujeme po náročném dopoledni.

12.00 oběd

Rádi bychom, aby si děti příležitostně jídelníček sestavovaly i samy a tím získávaly praktické dovednosti zdravého životního stylu.

12.30- 14.00 Bude čas pro relaxaci. Po obědě budou děti rozděleny na mladší, kteří si půjdou odpočinout na lehátka při poslechu pohádky či příběhu.

Starší děti budou mít také po náročném dnu čas odpočinku u předčítání knihy či prostor pro individuální aktivitu, kterou potřebují dodělat či připravit s Bárou v rámci předškoláčka

14.00 – 14.30 Odpolední svačina

14.30 – 15.30 (16.00) Odpolední kroužky. Každé odpoledne je věnováno odlišné aktivitě v rámci odpoledních kroužků – atleťáček, kreaťáček, dramaťáček, kick box, hudbohrátky

Budeme zkoušet i různé sezonní sporty. V zimě lyžování, snowtubing, běžky, což nám vše umožnuje šumavské zařízení, kam budeme jezdit. V Mostě budeme chodit bruslit, plavat. V létě budeme jezdit na kolech, na kolečkových bruslích, hodně plavat v bazénu apod.

15.30 – 16.00 pobyt venku. Chceme, aby děti trávily co nejvíce odpoledního času venku na čerstvém vzduchu. Vycházíme z toho, že děti s rodiči přijdou domů pozdě odpoledne a na pobyt venku již není mnohdy čas, proto jej budeme dětem zajišťovat u nás. Najdete nás s lupou v lese, s hráběmi mezi listím, se sazeničkami u záhonu, s bábovkami na písku, s prošoupanými koleny na klouzačce, s hopsavými rytmy na trampolíně, s odrážedly či koly na okruhu Širého vrchu. V zimě s bobami na kopci, s ručníkem v sauně, s deskovými hrami či lego kostičkami v herně.

Facebook