AMA SCHOOL - základní škola a mateřská škola montessori o.p.s.
Široký vrch 363, 434 01 Most
office@amaschool.cz | +420 702 279 927
SPONZOŘI | KALENDÁŘ | FOTOGALERIE

FRANTIŠEK BŘEČKA

Zřizovatel a předseda správní rady

O MNĚ

Narozen 30.4. 1963 ve znamení Býka.

Vystudoval jsem Technickou Universitu Ostrava, hornicko – geologickou fakultu.

V devadesátých letech jsem farmařil a pěstoval nemalé množství ovoce a zeleniny. Bydlel jsem tehdy s rodinou na vesnici a moc jsme toho kupovat nemuseli. Vše, co jsme potřebovali jsme měli v bio kvalitě. Za prací jsem dojížděl do města a za nedlouho se tam i s rodinou přestěhoval. Začal jsem podnikat v oblasti stavebnictví, které mělo po revoluci zelenou a o práci nebyla nouze. Zpočátku to bylo dost adrenalinové, ale s postupem času se firma zprofesionalizovala a získala si jméno a renomé. Po několika letech jsme začali být 2 společníci a bylo to špatné rozhodnutí. Ne nadarmo se říká, že 2 kohouti na jednom smetišti nedělají dobře. Odlišné názory na věc, podivné praktiky, fair play jednání přestalo fungovat a byla jen otázka času, kdy z tohoto pro mě nepříjemného prostředí odejdu.
Ale vždy něco končí, aby něco nového začalo a já o pár let později potkal svoji současnou ženu, se kterou jsem strávil 2 roky na mateřské dovolené s dvojčaty. Bylo to krásné a zároveň velmi náročné. Moc nerozumím tomu, proč se tomu odborně říká “mateřská dovolená“. Dovolenou bych býval místy potřeboval, ale někde mimo ruch dětí :-).

Nyní pomáhám ženě realizovat její touhu v montessori vzdělávání, protože jako pedagog v tomto spatřuje jediný smysl, jak přirozeně děti vzdělávat. A musím přiznat, že i mně se tato myšlenka líbí. Nejvíce zajímavý mi přijde střední stupeň montessori vzdělání, což paní M.M. nazývala Erdkinder. Tady je malá ochutnávka  http://www.youtube.com/watch?v=hRpURbn8gA0, kam bychom nadále rádi na Šumavě směřovali naše snahy.

Jinak se bavím příležitostnými stavbami, realitní činností, poradenstvím, péčí o ovce a kozy, které jsem si pořídil pro radost a budoucí výrobu sýrů na Šumavě.

Facebook