AMA SCHOOL - základní škola a mateřská škola montessori o.p.s.
Široký vrch 363, 434 01 Most
office@amaschool.cz | +420 702 279 927
SPONZOŘI | KALENDÁŘ | FOTOGALERIE

JANA OERTELTOVÁ

Volnočasový pedagog

O MNĚ

Jmenuji se Jana. Narodila jsem se v Mostě, bydlela jsem v Litvínově.
Vystudovala  jsem soukromou střední  školu  Lingua Servis – obor strojírenské  a administrativní  techniky s jazykovým rozšířením. Vystudovala jsem angličtinu a francouzštinu a na základní škole jsem se také učila rusky a německy. Střední školu  jsem ukončila maturitou.
Po škole jsem pracovala brigádně u firmy, která  projektovala rodinné domy – zakládala jsem smlouvy, projekty, občas  jsem pomohla a nějakým nedodělaným projektem.

Protože jsem chtěla pracovat v obchodě, tak jsem při škole  pracovala od 2. ročníku v oděvech -damske, pánské, dětské, kam jsem po škole také nastoupila. Moje cesta dále vedla do řeznictví 🙂 – chtěla jsem si to prostě vyzkoušet :-). Poté má cesta po svatbě vedla do známého pekařství v Mostě.

Měla jsem touhu  zužitkovat  jazyky, tak jsem nějakou dobu pracovala v hotelu Širák jako servírka. Pravidelně jsem kolem hotelu vídala, že okolo pobíhají děti z AMY.
Jelikož jsem po rozvodu dělala chvíli  i chůvu u kamarádek a moji kolegyni z hotelu napadlo, že bychom si mohly udělat  kurz  na Asistenta  pedagoga, abychom se mezi děti dostaly. Po kurzu jsem nastoupila na 18. ZŠ v Mostě. Pak jsem se doslechla o volné  pracovní  pozici  v AMA SCHOOL, kam jsem nastoupila jako asistent a nyní jsem volnočasovým  pedagogem.

V této pozici  jsem se našla, baví mě být s dětmi  venku, řádit s nimi za každého počasí, vyrábět s nimi, hrát hry, užívat si celoroční  akce a povídat si s nimi. Sama jsem maminou 2 dětí. Když je potřeba, zaskakuji i v obou třídách školky. Práce s dětmi mě nesmírně baví  a doufám, že i já bavím děti svými  lumpárnami  a hlasitým  smíchem ?.

Facebook