AMA SCHOOL - základní škola a mateřská škola montessori o.p.s.
Široký vrch 363, 434 01 Most
office@amaschool.cz | +420 702 279 927
SPONZOŘI | KALENDÁŘ | FOTOGALERIE

JIŘINA NOVÁKOVÁ

Montessori průvodce MŠ Primary II.

O MNĚ

Vzdělání

V letech 1993 – 1997 jsem vystudovala střední zdravotnickou školu v Ústí nad Labem obor zubní technik. Tři roky jsem pracovala jako zubní technik a zubní instrumentářka. O dovolené jsem jezdila na dětské letní tábory na Střelu. Velice mne to bavilo a tak započala moje pedagogická činnost s dětmi. V roce 2000 – 2004 jsem vystudovala učitelství pro I. Stupeň ZŠ na pedagogické fakultě UJEP v Ústí nad Labem.

 

Praktické zkušenosti

Od roku 1996 jsem jezdila na dětské letní tábory, jako vedoucí oddílu. V této době jsem se seznámila s činností a prací s menšími dětmi. V roce 2002 jsem absolvovala praxi v zařízení pro děti a mládež v Německu.

Od roku 2001 aktivně vedu výtvarné kroužky. Dříve při základní škole, nyní také už několik let jako externí lektorka výtvarné výchovy ve výtvarné dílně v Teplicích. Zde vedu hudebně-výtvarný přípravný ročník právě pro děti ve věku 3 – 8 let. Od roku 2005 vedu také tvořivé semináře pro rodiče s dětmi.

Po studiu na vysoké škole jsem absolvovala kurzy Hejného matematiky pro mateřské školy i ZŠ.

Od roku 2002 až do roku 2023 jsem pracovala jako třídní učitelka pro I. stupeň ZŠ. V posledních 5 letech v Montessori třídě ZŠ. V roce 2021 – 2022 jsem v ERUDIO MONTESSORI absolvovala akreditovaný MŠMT DIPLOMOVÝ MONTESSORI KURZ PRO VĚKOVÉ SKUPINY 3 – 16 LET s praxí v Německu v Biberkoru. Při studiu jsem poznala Montessori školy v Kladně, v Praze a zde v Mostě. A byla to právě praxe při studiu, která mne zavála do AMA SCHOOL.

V roce 2023 jsem zde v Ama school absolvovala kurz RESPEKTOVAT A BÝT RESPEKTOVÁN, kde jsem měla možnost poznat některé rodiče a celý pedagogický tým školy.

Svůj volný čas věnuji především rodině, přátelům, sportu, procházkám v přírodě, výtvarnému tvoření. Mezi koníčky a záliby patří plavání, bruslení, běžecké i sjezdové lyžování, turistika. Ráda hraji na klavír, kytaru i ukulele. Miluji rostliny a práci na zahradě. Těší mne tvůrčí kreativita dětí a nadšení.

Facebook