AMA SCHOOL - základní škola a mateřská škola montessori o.p.s.
Široký vrch 363, 434 01 Most
office@amaschool.cz | +420 702 279 927
SPONZOŘI | KALENDÁŘ | FOTOGALERIE

MARIE SACHETOVÁ

Montessori průvodce

O MNĚ

Narodila jsem se v roce 1985 v Mostě, kde jsem také úspěšně odmaturovala na zdejším gymnáziu. Při rozhodování, kam dál na školu jsem dala na rodiče, kteří preferovali tehdy oblíbený obor ekonomie. Během studií na vysoké škole jsem začala jezdit jako oddílový vedoucí a později i jako programový vedoucí na letní tábory a soustředění karate klubu. Zjistila jsem, že zvolenému oboru se nechci věnovat a že mě to stále táhne k práci s dětmi. V roce 2011 se nám narodil syn Filípek, který se díky své „jinakosti“ stal mým učitelem trpělivosti, tolerance a odolnosti vůči stresu a neustále dodnes tyto hranice posouvá. Do AMA SCHOOL nás zavál osud, když jsme hledali školku vhodnou pro Filípka. V září jsem nastoupila jako Filípkův asistent. Nyní díky okolnostem pracuji jako plnohodnotný pedagog ve třídě Primary I, kde jsem našla smysl svého bytí. Nadšeně pozoruji každodenní pokroky a nově nabyté dovednosti každého dítka ve třídě.

RODINA: syn Filípek (2011), dcera Nelinka (2013) a manžel Milan

ZÁJMY A KONÍČKY: příroda, výlety, in-line brusle, jízda na kole, běžecké lyžování, zpěv, hra na kytaru, flétnu nebo klavír, rybaření,

DOVEDNOSTI: amatérská hra na klavír, flétnu, kytaru, obrovská trpělivost, odolnost a výdrž

OBLÍBENÝ AUTOR: Naomi Aldort, Zdeňka Jordánová, Maria Montessori, Don Miguel Ruiz, Laurent Gounelle, Jaroslav Dušek

OBLÍBENÁ HUDBA: Enya, zvuky přírody, relaxační hudba, Richard Müller, Hapka – Horáček, 4TET, Queen

CO MÁM RÁDA: rodinu, přírodu, pohyb, řízení auta, malování mandal, smích,

CO NEMÁM RÁDA: rajčata, hady, lidskou hloupost a aroganci, hrubost, nespolehlivost, lež a přetvářku

Moje motto…

V životě můžete dosáhnout čehokoliv, máte-li odvahu o tom snít, inteligenci vytvořit realistický plán a vůli dotáhnout tento plán do konce.

Facebook