AMA SCHOOL - základní škola a mateřská škola montessori o.p.s.
Široký vrch 363, 434 01 Most
office@amaschool.cz | +420 702 279 927
SPONZOŘI | KALENDÁŘ | FOTOGALERIE

MARIKA JONÁŠOVÁ

Školnice

O MNĚ

Jmenuji se Marika Jonášová. Narodila jsem se v Mostě. Stále zde bydlím a mám 2 syny. Jeden je již pořádný chlap a chodí na střední školu, druhý syn navštěvuje AMA SCHOOL.

V AMĚ jsem v současné době zaměstnána jako školnice – a jako správná školnice vím o všem, co se ve škole šustne ?! Všichni rodiče mě dobře znají, protože neustále pobíhám po celé budově AMA SCHOOL.

A jak jsem se do AMA SCHOOL vlastně dostala?

Po absolvování základní školy jsem v roce 1987 nastoupila na odborné učiliště textilní v Benešově nad Ploučnicí. Po ukončení učiliště jsem pracovala v různých odvětvích – pracovala jsem v kuchyni, vyráběla jsem nábytek, dělala jsem hospodyni…

V roce 1998 jsem využila situace a odjela jsem pracovat do USA, kde jsem pracovala v pekárně a také jako hospodyně, pokojská nebo au-pair. Ve Spojených státech jsem strávila celkem 6 let.

V roce 2016 jsem odepsala na inzerci na pozici uklízečky v AMA SCHOOL a od té doby jsem zde. Od uklízečky jsem se vypracovala na školnici, která hlídá provoz a pořádek ve škole a školce. Když je potřeba, ráda pomáhám i v dětském kolektivu.

Absolvovala jsem zde i několik kurzů. Nejraději vzpomínám na kurz Respektovat a být respektován a na kurz čtenářské a matematické gramotnosti.

Protože jsem tu již dostatečně dlouhou dobu, tak vidím, že Montessori pedagogika má smysl a já jsem moc ráda, že mohu být součástí této školy.

Facebook