AMA SCHOOL - základní škola a mateřská škola montessori o.p.s.
Široký vrch 363, 434 01 Most
office@amaschool.cz | +420 702 279 927
SPONZOŘI | KALENDÁŘ | FOTOGALERIE

MARTIN BOREK

Pedagog 1. trojročí

O MNĚ

Mé jméno je Martin Borek. Mezi mé hobby patří právě práce s dětmi. Již na základní škole jsem se angažoval ve školním parlamentu dětí a mládeže, kde jsem se stal i předsedou. Pokračoval jsem dále do Mosteckého parlamentu mládeže (MPM), kde jsem se stal také předsedou. Organizoval jsem veřejné akce pro děti, akce ve školách, diskuze s hosty, a spoustu dalšího. Za největší úspěch v MPM považuji velkou akci „Šikana může překvapit i Tebe!“ na osvětu o šikaně a kyberšikaně a také akci „Kulatý stůl“ s pozvanými hosty jako byl např. pan primátor. Dále jsem se stal delegátem Krajského parlamentu dětí a mládeže a také Národního parlamentu dětí a mládeže. Přes tyto vrstvy dětských parlamentů jsem se dostal mezi velmi zajímavé lidi, kteří byli součástí našich akcí. Organizovali jsme např. diskuzi kandidátů na volbu prezidenta ČR. V současné době jsem koordinátorem Mosteckého parlamentu mládeže.

 

Od roku 2011 jsem certifikovaným lektorem projektu „Nenech sebou zametat!“. Mám za sebou spoustu školení, seminářů a diskuzí s odborníky na téma šikana, kyberšikana a Úmluva o právech dítěte. Zrealizoval jsem workshopy na základních a středních školách, na kterých jsme právě se žáky řešili tyto problematická témata. Mými workshopy prošlo více než 1000 žáků. Realizoval jsem také část adaptačních kurzů pro různé střední školy, kde jsme také řešili tyto témata.

 

Od roku 2013 pracuji a pomáhám ve Středisku volného času v Mostě, kde připravujeme a organizujeme akce pro děti, realizujeme zájmové kroužky, příměstské i pobytové tábory a spoustu dalšího.

 

Od roku 2014 jsem součástí úžasného tábora pro děti. Letní dětský tábor Krušnohor je pro mě opravdu srdcovka. Vytváříme super program, který mají děti velmi rádi a nechtějí ani odjíždět zpět domů. Protože jsem ve vedení tohoto tábora, celý rok připravujeme program, pomůcky a potřebné věci k realizaci tábora.

 

V roce 2015 jsem při pobytu v Londýně absolvoval kurz angličtiny, kde jsem získal certifikát.

 

V roce 2015 jsem byl na praxi ve Středisku volného času v Mostě. Předmětem praxe byla ekonomika, administrativa a účetnictví.

 

V roce 2015 jsem spolupracoval s Lucií Boháčovou a realizovali jsme příměstské tábory pro děti.

 

Vystudoval jsem střední průmyslovou školu v Mostě a poté jsem se rozhodl studovat to, co mě opravdu baví. A proto jsem začal studovat na pedagogické fakultě Univerzity Karlovy.

 

V roce 2019 jsem absolvoval kurz Montessori asistenta pro děti na základní škole (6-12 let).

 

V roce 2021 jsem absolvoval kurz v ERUDIO MONTESSORI akreditovaný MŠMT – GEOMETRIE NÁZORNĚ A HRAVĚ, aneb využití pomůcek Montessori pro výuku geometrie pro základní školy (1. – 9. třída).

 

Práce s dětmi mě velmi naplňuje již několik let a jsem rád, že jsem našel skvělou práci, která je zároveň i mým koníčkem.

Moje motto…

„Always think positive“

Facebook