AMA SCHOOL - základní škola a mateřská škola montessori o.p.s.
Široký vrch 363, 434 01 Most
office@amaschool.cz | +420 702 279 927
SPONZOŘI | KALENDÁŘ | FOTOGALERIE

O NÁS

Jsme parta nadšených vzdělaných lidí, kteří chtějí svá srdce, laskavost, životní moudrost a montessori vzdělání předat dětem, které vyrostou ve zcela novou generaci lidí.

 

KRÁSNÉ PROSTŘEDÍ V LESE

 

Je jen málo míst, kde stojí škola a školka na samotě u lesa, na kopci, kam mlha a smog mnohokrát nedosáhne, kde je výhled na okolní kopce. Místo, kde je rozmanitá fauna i flóra. Kde nepotkáte auto, pejskaře ani hlučnou ulici. To místo se jmenuje Široký vrch a to je to NAŠE místo, kde to vypadá jako, že do města je velmi daleko. A přitom je to jen 3 km do centra, a přesto tu nesčetněkrát potkáte v lese srnky, zajíce, prase, káně, roháče-brouka, veverku a jiná drobná zvířátka. Je tu nádherně a kdo je v Mostě poprvé, tak ani nevěří, že tak krásné místo by se v Mostě mohlo nalézt. Přijďte se podívat a odpočinout si.

 

 

Jsme denně s dětmi v lese, kde je bezpečno, žádné exkrementy a hlavně neomezený prostor, kde můžeme objevovat krásy přírody. Dělali jsme už táborák,  hledali houby, hrajeme oblíbenou schovávanou mezi stromy a když jsme venku je to jako kdybychom byli někde na prázdninách, na dovče. Poloha naší školy je opravdovým bonusem pro naše děti, které nemusí chodit za ruce a za kroužky podél silnice na procházky. A když je pod kopcem mlha, u nás nahoře je většinou slunečno. Inverze sedí pod námi. Chodíme denně na hodinu, či na hodinu a půl před obědem ven, kdy se děti vrací s rudými tvářemi a krásně vyčerpány a okysličeny. Spánek po obědě je pak pro ně odměna. Po spaní a odpolední svačince s dětmi opět vyrážíme ven, nejčastěji na naši zahrádku, kde mají spoustu hracích prvků pro menší i větší děti, záhonky se zeleninou, hračky, pískoviště, prolézačky, mnoho pohybu a čerstvý vzduch. 🙂

 

 

Facebook