AMA SCHOOL - základní škola a mateřská škola montessori o.p.s.
Široký vrch 363, 434 01 Most
office@amaschool.cz | +420 702 279 927
SPONZOŘI | KALENDÁŘ | FOTOGALERIE

VERONIKA HORÁČKOVÁ

Pedagog 2. trojročí

O MNĚ

Jmenuji se Veronika, narodila jsem se v Mostě, ale od tří let jsem vyrůstala v Horním Jiřetíně. Zde jsem navštěvovala i mateřskou a základní školu.

Ve svých čtyřech letech jsem zde našla i svou životní vášeň – moderní gymnastiku. Aktivně a na vysoké úrovni jsem se jí věnovala 17 let. Posledních 10 let i jako trenérka a rozhodčí. Zde se asi i zrodila má láska k dětem. Vedla jsem jak menší děti tak děti staršího školního věku. V rámci gymnastiky jsem byla organizátorkou různých sportovních a společenských akcí, soustředění či besídek.

Při vybírání střední školy jsem váhala mezi pedagogickým zaměřením a studiem přírodních věd. Ráda jsem se věnovala dětem a práci s nimi, ale na druhou stranu mě, i díky mé skvělé paní učitelce, neuvěřitelně bavila chemie. Díky mému váhání jsem se nakonec rozhodla pro studium na Podkrušnohorském gymnáziu v Mostě s tím, že si pro své budoucí povolání vyberu později odpovídající vysokou školu.

Během mého studia jsem si přivydělávala hlídáním a doučováním dětí, a podílela jsem se na tvorbě různých akcí pro děti. I přes to jsem se po odmaturování nakonec rozhodla pro studium na Přírodovědecké fakultě – studium Chemie a Biologie. Tomu jsem se intenzivně věnovala 3 roky. Co mi samozřejmě po chvilce začalo chybět, byly děti. Proto jsem se rozhodla skloubit vše, co mě baví a začala studium na Pedagogické fakultě v Ústí nad Labem – učitelství pro 1. stupeň základních škol.

Mé zkušenosti jsem sbírala nejdříve na základní škole, na kterou jsem sama v mládí chodila. Zde jsem chvíli působila jako záskok za třídního učitele.  Při studiu na vysoké škole jsem se vždy zajímala o alternativní způsoby ve výuce, přátelském způsobu jednání s dětmi a respektu k jejich individuálním potřebám. Možná i proto nebyla náhoda, že mi krátce na to přišla do cesty naše AMA, kde jsem přesně tohle našla. Působení zde je pro mě velká výzva. Neustále se i já učím novým věcem a každý den je úplně jiný. Baví mě pozorovat děti při jejich bádání i společné práci, která je posouvá vpřed.

Miluji svou rodinu, cestování, přírodu, sportování a knihy. Ráda se obklopuju pozitivními a aktivními lidmi.

Moje motto…

„Nevěř všemu, co se ti předkládá. Zkoumej vše a přesvědčuj se o pravdě sám.“

Facebook