AMA SCHOOL - základní škola a mateřská škola montessori o.p.s.
Široký vrch 363, 434 01 Most
office@amaschool.cz | +420 702 279 927
SPONZOŘI | KALENDÁŘ | FOTOGALERIE

ZDEŇKA SMETANOVÁ

Asistent

O MNĚ

Jmenuji se Zdeňka, narodila jsem se v roce 1977 v Mostě, zde také stále žiji.

Po ukončení střední školy, která byla zaměřena na ekonomiku, jsem si vyzkoušela několik zaměstnání, jednalo se např. o kancelářské práce, prodávání v obchodech nebo zásobování. Dále jsem získala osvědčení – výcvik motorového vozidla, kde jsem si prošla zkušeností jako instruktorka autoškoly. Mé další a tím i nejdelší zaměstnání trvalo dvacet let, pracovala jsem v právnické oblasti. Tato dvacetiletá zkušenost mi ukázala, co je mezi lidmi možné a jaká utrpení si navzájem provádějí. Dostalo mě to na myšlenku, že člověk je rozmanitá osobnost a bylo by zajímavé se problematikou vztahů více zabývat. Začala jsem se zajímat o různé kurzy a semináře seberozvoje a sebereflexe, které mi dopomohly k tomu, abych lépe pochopila samu sebe a též okolí. Když nadešel čas právnickou oblast opustit, do cesty mi vstoupila možnost pracovat s dětmi v Ama school, za tuto šanci jsem velice vděčná, protože spolupracovat s dětmi je další možnost poznání.

Psychologie člověka (dítě – dospělý) mě velice naplňuje, proto jsem se rozhodla studovat Vysokou školu aplikované psychologie, věřím, že ještě více prozkoumám tuto oblast a tím pádem budu mít další střípek do mozaiky svého sebepoznání.

Mám ráda a naplňuje mě: rodina, zaměstnání v Ama school, vnitřní mír, žít v harmonii se sebou a okolím, moudré knihy, ráda si také zazpívám, zatančím, zadovádím :-), jezdím na kole a další …

Moje motto…

Přijmi a pochop sám sebe, tím snadněji přijmeš svět kolem sebe, život se stane jednodušším k překonání životních lekcí a zkušeností.

Čtyři dohody – mířit slovem přesně, nevytvářet si domněnky, nebrat si nic osobně, dělat vše tak, jak nejlépe dovedeme.

Don Miguel Ruiz

Facebook